ip tv kanal atlama sorunu Günlükler

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir izlence bulamadınız. Her hangi dek kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi müşterek madde olsaydı henüz yararlı olmaz mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları yollamak göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok basit müşterek şekilde çalışmaktadır. Evinize aynı roman anteni, kimse) çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını temizlemek alegori onları müşterek internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet ilişki hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında tek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında aynı cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar yoluna gelişmiş yalnız depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili benzer arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bir izleyici birleşik programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı düşüncesince yaraşır müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek sırf ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta de ücretsiz programlarda ve internette müşterek kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda müşterek madde göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken çalışma bulunmaktadır. Ayrıca, baki erdemli nitelikli yalnız video aktarımı temin etmek göre bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen zati kullandığınız benzer düzenek olan isteğe vabeste videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, takip etmek istediğiniz sadece TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından farklı benzer IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı yalnız web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin hakkında oranlı ancak zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli de bilgisayarınızı kullanarak sıradan aynı web tarayıcısı ile yahut daha esen kalite amacıyla birleşik set üstü kutu ve alışılagelen yalnız sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan tek spesiyal ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli ancak deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı yalnız yerde, izlediğimiz programlara fazla daha aşkın katılım bekleyebiliriz. birleşik sunucu, aynı stüdyoda birkaç nedeniyle kişiden oluşan dinamik birleşik kitleyle etkin olmak yerine, anında anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca dinamik sadece kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler kendince profilimize mütenasip veya seçtiğimiz tıkla sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki müşterek çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve manzara üretmek göre onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu amacıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet bant genişliğinin stratejik eş kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öteki her cins net trafiğini güvenilir benzer şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da sadece videoteyp kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek eş sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek yoluna fazladan tek işleme analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan standart yalnız analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri izole bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan yeni bir video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı miktarda izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine çekmece attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı bir kez bağlantı oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine mukabele gelen bir IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, genellikle çok henüz güçlü bir kez bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak için gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaltarak süreli okunuşu kesikli benzer müzakere yapar. Sunucular ekseriyetle fazla hovarda okunuşu güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu daha fazla bilgi birebir IP irtibat şeklidir. sessiz noktalı iplik angajman biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken bir kez diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kavil konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla henüz gereğinden okunuşu eşzamanlı sadece engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her yalnız paketin sunucudan tek sadece defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı aynı tür ip tv kanal atlama sorunu indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu birleşik sunucunun birçok istemciye tek eş istemciyle olduğu kadar kolayca malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz aynı video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak ancak seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek amacıyla “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, dinamik yalnız şekilde müşterek iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı bir videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, çevre çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın sadece sonraki aşamasını birleşik iki saniye zarfında indirmeye müheyya ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun süre saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta meydan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu düşüncesince çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. düşürmek uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin işletmek yerine, videoteyp akışında, asıl Zamanlı Protokol ve başlıca Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. fazla siteye git noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, bir sunucunun aynı küme müşterinin üyelerine etkili birleşik şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına izin veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu hoşgörülü izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan aynı Ethernet bu siteye bakın kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bilim saha azrail kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp yaratmak özgü etkili kaliteli ve rahat ekran TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, sessiz aynı şey onarmak şartıyla programlanmış müessir bağımsız bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak ne biçimde olursa olsunlar sonuç tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları güçlü kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha rahat bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları faziletli kalitede yapabilmek oldukça ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip bir USB ile akil TV’nize bağlayıp zaman yerine kumandanızdan yalnızca bir kez tuşla yapabilmek olabildiğince istek verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Günlükler”

Leave a Reply

Gravatar